The Crepe Escape

Bebek sahibi bir Anadolu Yakası sakini olarak uzun süredir yeni yerler keşfetmekte zorlandığımı itiraf ederek başlayayım. Söz konusu 14 aylık bir bücür olduğunda, hafta sonu planlarımızı mümkün olduğunca hızlı ve kompakt bir şekilde tamamlamak durumunda kalıyoruz. Yani spontan keşifler için fazlaca vaktimiz (ve de enerjimiz) olmuyor.

Hal böyle olunca, son iki yıldır sabah kahvaltısı eşliğinde kutladığımız doğum günlerini hep aynı yerde yapıyor olmaktan da biraz sıkılmış durumdaydık. Doğum günümün bayrama denk gelmesi ve şehirden alenen kaçmış bulunan eş dostun yokluğuyla biraz burulan Eray’ın – zira kendisi neredeyse her yıl bir sürpriz ile karşıma çıkmaya bayılır – Zomato‘da gezinip, birkaç öneriyle gelmesini takiben adresimiz netleşmiş oldu: The Crepe Escape.

The Crepe Escape

Bir mekanın adında krep geçiyor ve menüsünde pankek ve kahve  de bulunuyorsa, bir şans vermek gerekir derim. Bir mekanın adında krep geçiyor ve menüsünde hem pankek, hem kahve, hem de Nutella geçiyorsa işte o zaman koşmak lazım 🙂

Adımımızı içeri atmamızla beraber, sıcak atmosferi, sevimli kedicikleri ve harika dekorasyonu ile gönlümü çalan The Crepe Escape, bundan sonraki hafta sonu kahvaltılarının vazgeçilmezi olacak gibi görünüyor.

Crepes and Coffee

Anything is possible with coffee

The Crepe Escape inside

The Crepe Escape inside

Tea bags

The Crepe Escape decor

The Crepe Escape decor

 

Comments 1

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.