Yalancı Magnolia Pudding

Tatile gitmemize sadece 1 gün kalmışken tatlı tarifi paylaşıyor olmamı mazur görün, lakin kendimi haftalardır dizginlemeye çalışmaktan o kadar yoruldum ki tüm diyet programımı tatil dönüşüne endeksledim. Ezgi’nin uyumasından istifade bizim evde pek popüler olan (Ezgi hariç) ve hazırlanışı dünyanın en kolay tatlısı olan Burcu’nun tatlısını (diğer bir deyişle yalancı Magnolia Pudding tatlısı) yapmaya karar verdim.

Yalancı Magnolia Pudding tarifi

Bundan seneler evvel Cookshop ilk kez Palladium’da açıldığında, restoranın dekorasyonu dışında çok sevdiğim tek birşey vardı: Magnolia Pudding. Orjinal adı Magnolia Bakery Banana Pudding olan bu tatlı New York’taki Magnolia Bakery isimli pastaneye ait aslında. Bugün hala ne zaman Cookshop’a gitsem bu tatlıdan yememek için kendimi zor tutarım.

Gelin görün ki mutfak becerilerim epey kısıtlı olduğundan tatlının kendisini yapmak çalışmak yerine tad olarak aslını andıran ve yapılışı da çok kolay olan başka bir versiyonunu denedim. Siz de evde denemek isterseniz gerekli malzemeler ve tarifi şöyle:

Yalancı Magnolia Pudding tarifi

Yalancı Magnolia Pudding tarifi

Malzemeler:
1 muz
1 tane Danette Muzlu Puding
4-5 tane Eti Cici Bebe bisküvisi

Yapılışı:
Muzu ince ince dilimleyin. Muzlu pudingi bir kaseye koyun. Bisküvileri dilerseniz elinizle dilerseniz blenderdan geçirerek ufalayın. Pudingin üzerine muzları dizip en üste de bisküvi parçalarını serpiştirin. Arzu ederseniz kasenin altına muz ve bisküvi parçalarından ikinci bir kat da yapabilirsiniz. Afiyet olsun 🙂

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.