bir playstation hissiyatı ve yeni sevgilim

Malumunuz çok kısa bir süre önce PS3 edindik. Eray‘ın heyecan içinde ödemeyi yapışı, ürün kutusunu bağrına basıp eve getirişi, itinayla kuruşu ve sonrasında kendimi üzerime kuma gelmiş gibi hissetmem daha dün gibi. Bu hissiyat ile bir süredir cihaza pis pis bakıp durdum. Hatta eve gelen her misafirin ciğerci dükkanı önündeki kedi misali yalanarak oyun sırası beklemesine sinirlendim, kendimi odalara kapadım, küstüm (yok artık!)

Şaka bir yana, gerçekten de o joysticki elime herhalde ya bir ya da iki kere aldım. Zaten Blog Ödülleri koşturmacası içinde kafayı kaşımaya da pek vakit kalmadığı için, bırakın beni Eray bile bu son derece hevesle aldığı ürünün tadını çıkaramadı henüz. Lakin bu bendeki PS3 soğukluğunun tek müsebbibi Eray’dır. Neden mi? Çünkü oyun konsolunu satın aldığı gün edindiği iki oyundan biri Street Fighter diğeri de Assasin’s Creed oldu! (Aranızdan yükselen o “aaa Street Fighter 10 numaradır, Assassin’s Creed bombadır” seslerini alenen mute ediyorum bilesiniz) Arkadaşım, ben ki Diablo 2 oynamış bir neslin evladıyım, ben ki Age of Empires‘ta rakip tanımam, ben ki Red Alert‘te ezer geçerim, konu Street Fighter ve Assassin’s Creed oldu mu yüzünü bozuk yumurta kokusu almışçasına büzüştüren bir insanım. (Evet ne var?)

Yanıbaşımdaki PS3 ile uzaklığımız bu seyirde devam ederken, dün akşam sevgili Mert-Ayşen Alemdar çiftinin daveti ile evlerine misafir olduk. Eray PS3’ü ne kadar çok seviyorsa , onu 10 ile çarpın, bakın size Mert Alemdar! Haliyle gecenin ilerleyen dakikalarında tvnin başına toplanmak suretiyle oyunlara bakınmaya başladık. İşte hayatımın aşkıyla bu vesile ile tanıştım!

sackboy

Bu dünyalar tatlısı yaratık Little Big Planet isimli oyunun ana karakteri Sackboy. Oyun içinde gezebileceğiniz farklı dünyalarda, takım arkadaşları ile oradan oraya savrulurken, hoplayıp zıplarken, yüzünü şekilden şekile sokarken görebilirsiniz onu. Sırf Sackboy’u izlemek için bile oynayabilirim bu oyunu ki Little Big Planet başlı başına keyifli bir oyun aslında. Şimdi istiyorum ki Sackboy’un türlü ürünlerinden, oyuncaklarından edineyim evimde çantamda sürekli yanımda olsun. Aranızda beni bu konuda yönlendirecekler varsa lütfen yorum bıraksın 🙂

sackboy-2

Sackboy! Seviyorum seni be! 😀

Comments 3

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.