İşte geldim burdayım!

Yazı aralıklarım dağ gibi büyümüşken affına sığınıyorum okuyucu, zira son birkaç aydır hayatımın temposu altüst olmuş vaziyette. Öncelikli değişim – çok minör gibi görünüyor olsa da – mesai saatlerimizdeki değişiklik. Evvelden 7.45-16.45 arasında çalışırken, şimdi 8.30-17.30 arası çalışıyoruz. Bu durumda sabahları bir nebze fazla uyku anlamına geliyor olsa da, akşamları İstanbul trafiğinde geçirdiğim zamanın ciddi miktarda artmasına neden oldu. İstikrarlı bir biçimde haftada en az 3 gün gittiğim spor saatleri de bu değişimden nasibini aldı. Şimdilerde kendimi enerji bakımından bir miktar yitik hissediyorum.

Birkaç post öncesinden anımsayacaksınız, evlilik hazırlıklarımız çoğu tamamlanmış durumda olmakla beraber birkaç detay ve çıkmasına kesin gözüyle baktığım son dakika golleri ile devam ediyor. Lakin, yeterince koşturmuyormuşçasına bir de ev değişikliğimiz konu bahis: Evet, taşınıyoruz! 4 yıl önce, şu anda oturduğumuz eve taşındığımda, aile evinden sadece 1 oda taşımıştım. Şimdi ise toparlanmayı bekleyen koskoca bir ev var. Malumuzun, taşınmak demek sadece eşyalarınızı kolilere tepmek demek değil; işin en ızdıraplı kısımlarından biri de elektrik, su, telefon, ADSL gibi internet üzerinden bir türlü çözümlenemeyen işlerin peşinde koşmak, sıralarda heba olmak demek. Çok şükür ki yeni evin elektrik ve suyunu, yıllık iznimden kaptığım 4 gün içinde açtırmış bulunuyorum. Elbette, bu evden çıkarken aynı işlemi bir de bunları kapattırmak için yapacağım gerçi içime evlat acısı gibi çökmüş durumda. Mamafih yapacak birşey yok.

Tüm bunlar dışında Perşembe günü eve giriş yapacak ustaların koordinasyonu konusu var ki bunu bitanecik sevgilimin ellerine teslim etmiş durumdayım. Duvarların boyanacağı renk, parkelerin deseni, duvar karolarının şekli şemali ise yine bendenizin ellerinden öpmüş durumda 🙂

Ahh unutmadan! Hayatımızdaki en muazzam değişiklik de aramıza yeni katılan kedimiz Lorem Ipsum hanfendi! Kendisini taparcasına seviyoruz, ancak ben her tapınma sonrası alerjimin azması ile ölmekten beter oluyorum. Şu güzelliğe bakınca, varsın olsun demekten de kendimi alamıyorum tabi!

Bu kısacık update sonrasında iki ayrı konuda yazacağım postlar var, beni takipte kalınız 😉

Comments 2
    • Sevda Demir
    • 9 years
    • Reply

    aaaa bu mivmiv kimin? seninmi yoksa 🙂

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.