gone with the wind

3 ağustos itibariyle tamamladığım yıllık iznimin ilk etabı sonrasında hayat artık daha bir bayık. insanoğlu kuş misali, geçen hafta nerdeydim şimdi nerde diyerek hayıflanıyorum mamafih hiçbir işe yaramıyor. deniz kum güneş alkol ile geçen 7 günün ardından ofis hayatına geri dönüş yapmak inanın bana en kötü birşey. üstelik “tatilini yaptın, dinlendin artık senden süper performans bekliyoruz” gibisinden bir beklenti varsa üzgünüm zira kendimi hiç o noktada göremiyorum (hangimiz görebiliriz ki zaten dimi?)

herneyse, şimdi sizlere kaldığımız yerden bahsetmek istiyorum biraz. 27 yıllık hayatım boyunca hiçbir tatilimi tatil köyü kıvamında bir yerde geçirmemiş olmam nedeniyle eloy bey’in beynini yedim ve neticesinde kendimizi side-titreyen göl mevkiinde joy pegasos world isimli bir tatil köyünde bulduk. Bkz:
joy pegasos world
5 yıldızlı olduğu iddia edilen bu tatil köyüne varmak için istanbul side arası 12 saatlik bir otobüs yolculuğunun ardından harap ve bitap bir şekilde otele vardığımızda saat henüz öğlen 12 olmamıştı ve zavallı jolenéloy çifti odalarına yerleşebilmek için 1.5 saat kadar daha beklemek zorunda kaldı. zatalimin son derece cadaloz olması sebebiyle iyiden iyiye provoke olan eloy bey’in resepsiyona gidip volüm yükseltmesi sayesinde odamıza giriş yapabildik ve sanıyorum ilk şokumuzu da o an itibariyle yaşamış olduk. sevgili okuyucular, birçoğunuz öyle ya da böyle iyi veya kötü bir takım otellerde konaklamışsınızdır. odasında mini bar olmayan otel göreniniz oldu mu hiç? üstelik 5 yıldızlı ve üstelik de gölgede sıcaklığın 40 dereceyi bulduğu bir yerde?! biz gördük çok şükür bunu da görmeden ölmeyeceğiz! joy pegasos world işletmesi otel odalarının hiçbirine mini bar koymayı akıl edememiş. odanıza mini bar istiyorsanız bunun için ödeme yapmak zorundasınız. mini bar içindekilerin ekstraya girmesi dışında, mini barın kendisi yani dandirik bir mini buzdolabı için de para ödemek durumundasınız. böyle de bir rezillik varmış hakikaten. tatilimizin ilk anlarında sinir bozukluğu yaşamayalım düşüncesi ile konuyu kapatıp odaya yerleştikten sonra yol yorgunluğu ile yatağa uzanıp debelenirken ikinci şokumuzu da yaşadık. normalde odaya yeni girişin yapılmasından önce temizlik ve son bakımı yapılırken bırakılmış olması gereken su şişesini (ki bu genelde odada kalan kişi sayısına göre iki küçük şişe şeklinde olur) kapıyı dahi çalmadan elindeki anahtarla odaya dalan kişiden aldık. aslında almadık. yani yüzünü dahi görmeye fırsat bulamadığımız görevli kapıyı açıp elindeki 1 litrelik suyu odanın içine yuvarlayıverdi. (hani alkış?)

bu son olayla iyiden iyiye sinir olduktan sonra kendimizi havuz başına atalım yüzelim coşalım düşüncesiyle hazırlanıp aşağı indiğimizde üçüncü şokumuzu yaşamaya mecalimiz pek yoktu ama allahın hakkı üçtür değil mi 🙂 toplam 800 bilmem kaç oda kapasiteli bir işletme olan joy pegasos world, toplamda 3000 küsür kişiyi ağırladığının bilincinde pek olmayacak ki ne havuz başında ne de plaj da yeterli sayıda şemsiye bulundurmayı akıl edememiş. side gibi bir yerde bırakın 12 güneşini sabah saat 10dan itibaren güneş altında durmanız mümkün değildir. (o işletme müdürlerini bağlayacaksın güneşin altında anlayacaklar şemsiyemiz yok demenin ne menem bişi olduğunu) ama hatırlatırım ki ben – jolene hanım – çok acaip bir cadaloz olduğum için eloy bey’i bu hayattan iyice bezdirmek suretiyle kendisinin şemsiye bulmasını başarıyla sağladım. yani sevgili okuyucular, ben bu denli cadaloz olmasam (..) – çok cadalozum ben (üstelik de acaip bıdı bıdı yaparım)..

sonraki günlerde ise ufak bir haşlanma durumu yaşayıp zorlansak da tatil keyfimizi bozmadık. yükseklik korkumuzu bir kenara bırakıp parasailing yaptık, jet skiye bindik (çok şükür herhangi bir gökhan özen hadisesi yaşamadık), deliler gibi pis 7’li oynayıp eğlendik. güzel geçti tatilimiz. çabuk geçti ama. hiç anlamadan bitiverdi..
.. ve şimdi bitmek bilmeyen bir pazartesi kabusu yaşıyorum ..

not: tatil öncesi verilen kiloların bir miktarı, bünyeye yeniden kazandırıldı.

Yorumlar 5
 • İşte size unutamayacağınız bi tatil. İnsan daha ne ister ?

 • sanırım fazladan 1 hafta daha 🙂

  insan bunu kesinlikle ister bence!

 • Hehe
  Bende bana bahçelievlerden ücretsiz ev bulacak bi emlakçı istiyorum 🙂 varmı böle bişe ? Yada kira bedeli olarak ayda bi banner isteyecek birisi,
  Oda olmadı 3 tane banner istesin canım, oda makùldur.

 • biz sadece tatil istedik kupon beyfendi ancak siz haddinizi aşıyorsunuz adeta 🙂

 • Peki peki,
  madem öyle pencereyi kapar giderim.

Bir Cevap Yazın