Asos’ta bir haftasonu

İstanbul’un sıcağından, bitmek bilmeyen inşaatından ve gürültüsünden bıktığımız şu son birkaç ayda, verdiğimiz en doğru kararlardan biri birkaç günlüğüne de olsa kaçıp Asos’a gitmek oldu. Kabul etmek gerekir ki sadece 2 gece için 7-8 saatlik yol gitmek çok da akıl karı değildi ama günün sonunda aşağıdaki manzara ile karşılaştığımızda “tamam” dedik, “işte bu!”.

IMG_2290

Çanakkale’nin Ayvacık-Kayalar Köyü’ndeki bu muazzam villa, hem manzarası hem de zevkle döşenmiş odalarıyla içimizi burdu, kalbimizi sıkıştırdı. Şaka değil tam 11 dönümlük arazisi, önünde havuzu, ötede bahçesi, beride ağaçları ile bu ev, kaotik şehir hayatında artık tamamen unuttuğumuz huzur ve mutluluğu kısa süreli de olsa yaşamamıza fırsat verdi.

IMG_2292

İşte bu noktada “Nerde yahu bu ev?” sorunuzu duyar gibiyim 🙂 3 evli çift, 2 bekar ve 1 bebekle Asos’a gitmeye – ve sönmeyen mangal yakmaya – karar verdiğimizde, herhangi bir otel/pansiyondan ziyade bir eve ihtiyacımız olduğunu kabul etmiştik. O noktada Hilal’in araştırmacı yanı devreye girdi ve AirBNB‘de bu muhteşem evi buldu. Gerisini zaten fotoğraflar özetliyor 🙂

Eğer sizin de yolunuz Asos’a düşerse ve bizim gibi kalabalık bir grupsanız, ev sahibesi Flavia ile iletişime geçmenizi öneririm. Detaylar ve diğer fotoğraflar için Flavia’nın AirBNB sayfasına göz atabilirsiniz.

IMG_2291

Comments 1

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.